تنظیم timezone دیتابیس mysql

ممکن است بخواهید از توابع زمان یا تاریخ در دستورات sql (دیتابیس MySql) استفاده کنید و timezone سرور اصلی مطابق نیاز شما تنظیم نباشد.

در این صورت با آموزش زیر میتوانید منطقه زمانی دلخواه خود را تنظیم کنید تا ساعت و تاریخ سرور دیتابیس مطابق میل شما نمایش داده شود.

برای تنظیم تایم زون (timezone) یا منطقه زمانی در دیتابیس mysql دستور زیر را اجرا کنید:

در دستور فوق بجای ۳:۳۰ میتوانید اختلاف زمانی دلخواه خود را وارد کنید (۳:۳۰ اختلاف زمانی ساعت ایران با ساعت جهانی است). در تابستان اختلاف ساعت ایران با ساعت جهانی ۴:۳۰ است. به همین دلیل ممکن است استفاده از کد فوق دردسر ساز باشد. (نیاز به تغییر کدها در ابتدای بهار یا در ابتدای پاییز) به همین دلیل بهتر است از کد زیر استفاده کنید:

کد فوق ممکن است در همه هاست ها جواب ندهد. (در طلاهاست مشکلی ندارد و اجرا میشود)

برای اطمینان از صحت عملکرد تنظیمات فوق دستور زیر را اجرا کنید تا زمان فعلی بر اساس منطقه زمانی انتخاب شده نمایش داده شود:

 


لینک کوتاه مطلب : https://blog.talahost.com/?p=370
برچسب ها :

, , , , , ,

Google Reader Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
مطلب مورد نظر ارسال شدفوریه 4th, 2018 19:48. شما می توانید جواب های ارسال شده به این مطلب را از طریق RSS 2.0. پی گیری کنید ،همچنین می توانیدجواب بدهید، یا این مطلب رادنبال کنید.

یک جواب

نظر(1)دنبال کنید(0)

  1. طرح تدبیر

    مرسی مطلب مفیدی بود

    نوامبر 13, 2018 10:44 | #1 @

گذاشتن پاسخ

(Ctrl+Enter)

XHTML:می توانید از این تگ ها استفاده کنید<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">