آموزش ایجاد cron job در cpanel

در سی پنل برای اجرای یک دستور یا یک فایل (یا آدرس) بصورت زمان بندی شده از Cron Job
(کرون جاب) استفاده میشود.

برای اجرای یک دستور بصورت زمان بندی شده به بخش Cron Jobs بروید:

ایجاد cron job در سی پنل

در بخش Cron jobs امکان ایجاد دستور جهت اجرای زمان بندی شده وجود دارد.

ایجاد دستور cron job

زمان اجرای دستور:

در بخش Cron jobs چند کادر برای مشخص کردن زمان اجرا وجود دارد که با Minute (دقیقه)، Hour (ساعت)، Day (روز)، Month (ماه) و Weekday (روز هفته) مشخص شده است.

در این کادرها ستاره به معنی همیشه است. مثلا اگر در کادر day بجای عدد روز که ۱ تا ۳۱ است * قرار دهیم، به این معنی است که این دستور هر ماه اجرا شود.

همچنین برای اجرای دستور در زمان هایی مثل هر ۲ دقیقه یا هر ۳ روز یا هر ۵ ساعت و … میتوانیم از عبارت ستاره ، ممیز و عدد بصورت زیر استفاده کنیم:

*/عدد

مثلا در تصویر بالا در بخش Minute(دقیقه) عبارت ۵/* نوشته شده یعنی این دستور هر ۵ دقیقه یکبار اجرا شود.

 

فرمت دستور کرون جاب برای اجرا:

فرمت دستور کرون جاب میتواند به شکل های مختلف باشد و در کادر Command نوشته میشود. اگر میخواهید یک آدرس URL را بصورت زمان بنده شده فراخوانی کنید میتونید از curl استفاده کنید:

همچنین برای اجرای فایل بصورت مستقیم از طریق php میتونید از دستوری مشابه دستور زیر استفاده کنید:

و یا اجرای دستور با php 7.4 :

توجه (مهم):

اجرای cron job باعث ارسال ایمیل میشود و ارسال ایمیل اگر بیش از حد مجاز باشد ممکن است موجب مسدود شدن سرویس شود. جهت جلوگیری از ارسال بیش از حد ایمیل و مسدود شدن سرویس با این آموزش ارسال ایمیل Cron job را غیرفعال کنید: آموزش غیرفعال کردن ارسال ایمیل زمان اجرای cronjob


لینک کوتاه مطلب : https://blog.talahost.com/?p=472
برچسب ها :

, , , , , , , , , ,

Google Reader Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
مطلب مورد نظر ارسال شدژانویه 16th, 2019 1:07. شما می توانید جواب های ارسال شده به این مطلب را از طریق RSS 2.0. پی گیری کنید ،همچنین می توانیدجواب بدهید، یا این مطلب رادنبال کنید.

گذاشتن پاسخ

(Ctrl+Enter)

XHTML:می توانید از این تگ ها استفاده کنید<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">