حذف فایل حاوی کاراکترهای خاص (کاراکتر غیرقابل نمایش)

بعضی فایل ها ممکن است حاوی کاراکترهای خاص یا غیرقابل پرینت باشند و نام آنها به درستی نمایش داده نشود. معمولا در سی پنل یا دیگر کنترل پنل ها و سیستم های مدیریت محتوی حذف این فایل ها به درستی انجام نمیشود.

در محیط shell لینوکس امکان حذف چنین فایل هایی با دستور زیر وجود دارد

با اجرای دستور بالا سیستم برای تمام فایل های موجود در آن پوشه دستور حذف را بصورت تک تک نمایش میدهد و اگر شما تایید کنید آن فایل حذف میشود. البته این کار با ریسک همراه است چون ممکن است فایل های دیگر را به اشتباه حذف کنید.

 

روش دیگر استفاده از دستور زیر است

دستور فوق هم برای حذف فایل ها از شما تاییدیه میگیرد ولی فقط فایل هایی که اولین کاراکتر‌ آن قابل نمایش نیست را برای حذف انتخاب میکند.

 

 

توجه: استفاده از این آموزش هیچگونه مسئولیتی را متوجه طلاهاست نخواهد ساخت. در صورت استفاده از این آموزش هر گونه اشتباه یا حذف فایل ها با مسئولیت خودتان خواهد بود.


لینک کوتاه مطلب : https://blog.talahost.com/?p=456
برچسب ها :

, , , , , ,

Google Reader Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
مطلب مورد نظر ارسال شدژانویه 2nd, 2019 17:09. شما می توانید جواب های ارسال شده به این مطلب را از طریق RSS 2.0. پی گیری کنید ،همچنین می توانیدجواب بدهید، یا این مطلب رادنبال کنید.

گذاشتن پاسخ

(Ctrl+Enter)

XHTML:می توانید از این تگ ها استفاده کنید<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">