آموزش اتصال دامنه به google webmaster tools یا google search console

گوگل وبمستر تولز چیست؟
google webmaster tools که اخیرا به google search console تغییر نام داده، ابزاری برای آنالیز و تجزیه و تحلیل جستجوی سایت در گوگل می‌باشد. با این ابزار میتونید متوجه شوید بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (بخصوص گوگل) در چه حدی است و همچنن مشکلات سایت و لینکها را در آنجا ببینید و طبق دستورالعملها برطرف کنید.

برای اتصال دامین به گوگل سرچ کنسول ۲ راه وجود دارد. اول اینکه یک فایل html که گوگل در پنل وبمستر تولز به شما میدهد را در هاست آپلود کنید.
راه دوم ایجاد یک رکورد dns در هاست یا پنل دامنه است. زمان افزودن دامنه به گوگل وبمستر تولز یک کد (رکورد) به شما نمایش داده میشود که اگر آنرا به دامنه خود اضافه کنید دامنه تایید شده و به پنل وبمستر تولز اضافه میشود. کد مذکور چیزی شبیه تصویر زیر است و باید آنرا کپی کنید:

google webmaster tools

کد dns وبمستر تولز

اگر دامنه شما به هاست وصل است میتونید با این آموزش کد فوق را برای دامنه تعریف کنید.

لطفا توجه داشته باشید اگر دامنه به صورت غیر مستقیم به هاست وصل شده، مثلا با کلودفلر یا … دامنه را به هاست وصل کرده اید، این تنظیمات باید در پنل dns انجام شود و هیچ ارتباطی به هاست نخواهد داشت.

 

ابتدا در cPanel به بخش Zone Editor بروید و روبروی دامنه مورد نظر روی Manage کلیک کنید:

zone-editor cpanel

تنظیمات dns سی‌پنل

 

سپس مطابق تصویر زیر روی Add “txt” record کلیک کنید:

add txt record - cpanel

سی‌پنل ایجاد رکورد txt

 

در کادر اول نام دامنه را وارد کنید (یک نقطه بصورت خودکار به آخر نام دامنه اضافه میشود)

و در کادر دوم کدی که گوگل به شما داده را وارد نمایید و روی add record کلیک کنید:

اضافه کردن کد dns گوگل وبمستر تولز در پنل هاست

 

ممکن است اعمال تنظیمات چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. (این پروسه خودکار بوده و معمولا کمتر از ۵ دقیقه توسط گوگل شناسایی میشود).

پس از اضافه کردن رکورد webmaster tools به پنل google webmaster tools برگردید و دامنه را verify کنید تا به پنل اضافه شود.


لینک کوتاه مطلب : https://blog.talahost.com/?p=591
برچسب ها :

, , , , , , , , ,

Google Reader Yahoo Facebook Twitter Digg FriendFeed Delicious Google Translate
مطلب مورد نظر ارسال شدمارس 17th, 2021 12:51. شما می توانید جواب های ارسال شده به این مطلب را از طریق RSS 2.0. پی گیری کنید ،همچنین می توانیدجواب بدهید، یا این مطلب رادنبال کنید.

گذاشتن پاسخ

(Ctrl+Enter)

XHTML:می توانید از این تگ ها استفاده کنید<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">